Web Sitesi Yaptırılabilecek Siteler

Web Sitesi Yaptırılabilecek Siteler

Günümüzde artık web sitesi yapmak çok kolay bir hal aldı. Önceden web sitesi yapmak isteyen herkes bir programlama dili bilmek zorundaydı veya web sitesi yapmanın mantığını anlamak zorundaydı. Ama artık web sitesi yapmak için bize hizmet eden bazı web siteleri mevcuttur. Hep birlikte onları inceleyelim.

  1. Zirvenin Tek Sahibi

Şüphesiz ki zirvenin tek sahibi olmayı hak eden bir web sitesidir WordPress. Artık WordPress ile web sitesi yapmak çok kolay. Öncelikle WordPress’in kendi sitesine giriyorsunuz ve uygulamasını bilgisayarınıza indiriyorsunuz. Daha sonra indirmiş olduğunuz uygulama ile WordPress’e bağlanıp istediğiniz konu hakkında web sitesi açabiliyorsunuz. Üstelik WordPress sizlere binden fazla teması ile hizmet etmektedir. Bu temaların çoğu ücretsizken bazıları ise ücretlidir. Sizde WordPress’i bilgisayarınıza kurup kolay bir şekilde site yapabilirsiniz.

  1. Joomla İle Web Sitesi Yapımı

Zirveye ortak bir site olarak karşımıza çıkıyor Joomla. Joomla Mvc yani Asp.NET tabanlı bir site oluşturmanızı sağlıyor. Böylelikle Joomla aracılığıyla c# ve Asp.Net bilgilerinizi birleştirip bir web sitesi yapabilirsiniz.

  1. Bootsrap İle Web Sitesi Yapımı

Son zamanlarda adını birçok kez duyduğumuz bir sitedir Bootstrap. Diğer web sitelerinden hiçbir farkı yoktur. Lakin bootstap kullanıcılara web sayfaları oluşturmak için gereken html, css, javascript gibi programlama ve betik dillerinden oluşan şablonlar içermektedir. Php tabanlı bir site kurmanız amacıyla kurulan bir web yazılımıdır.

  1. Codeigniter

Php ile dinamik web siteleri kurmak için tasarlanan codeigniter ilk sürümünü 2006 yılında duyurmuştur. Dinamik web siteleri oluşturmaya yarayan bu yazılım aynı zamanda ihtiyacınız olabilecek bütün kütüphaneleri ve içerikleri kullanıcılara sunmaktadır.

  1. Laravel İle MVC

MVC, Asp.NET ve C# gibi programlama dillerinin birleşimi ile oluşan dinamik web siteleri yapmaya yarayan bir yazılımdır. Her sitenin uzantılarına bakıldığı zaman .php gibi uzantı görünmektedir. Laravel aracılığıyla yapılan web sitelerinin uzantısı. aspx olarak karşınıza çıkacaktır. Bunun sebebi ise MVC tabanlı web sitelerinin Microsoft adlı firma tarafından desteklenmesidir.

  1. Wix ve Diğerleri

Elbette web sitesi yapımı yukarıdakiler ile sınırlı değildir. Gelişen teknoloji sayesinde web sitesi yapmak daha da kolaylaşmıştır. Wix diğer web sitelerinden farkı ise kullanıcılara hazır tema ve şablonlardan oluşan web sitelerini hizmet olarak sunmasıdır. Bunun karşılığında kullanıcılarından herhangi bir ücret talep etmez.

Yukarıda ismi verilen web siteleri tanınmış en popüler web siteleri olmakla beraber en çok kullanılan web siteleridir. Bunların içinde en çok kullanılan WordPress ve Joomla’dır. Sizde istediğiniz herhangi birisiyle başlayıp web sektörüne adım atabilirsiniz.

Görüşleriniz bizim için önemli , yorumlarınızı iletebilirsiniz.