Tarih  ve Sanat Alanında Yeni Çıkan Kitaplar

Tarih  ve Sanat Alanında Yeni Çıkan Kitaplar

Tarih ve sanat ülkemizde son zamanlarda yapılan televizyon programları vb. etkinliklerle ilgi çekici bir alan olmaya başlamış gözüküyor. Talep edilen kitaplar ve yeni çıkan kitapların satış oranları tarih kitapları ve sanat kitaplarıyla ilgilenildiğini yansıtıyor. Tarih alanında yeni çıkan kitapları takip etmek için sosyal medyadan yararlanılabileceği gibi çeşitli bloglardan yazıları okumakta mümkündür. Üniversitelerin ilgili bölümlerini okuyanlar açısından da hobi olarak okuma yapanlar açısından da tarih – sanat alanında yeni çıkan kitaplar sıklıkla ilgilenen alanlar arasında yer alıyor.

Tarih Alanında Yeni Çıkan Kitaplar

Tarih alanında otorite yayınevleri ve yeni açılmış olan yayınevleri bulunuyor. Bu yayınevlerinin arasındaki rekabet okuyucuların çok daha kaliteli içerikler ve konularla karşılaşmasını da sağlıyor. Alanında uzman kişilerce yazılmış tarih kitapları ve basımı da uygun yapılmış olanlar çok daha fazla ilgi görüp satın alınıyor. Oldukça geniş konular bulunabilen bu platformda öncü yayınevleri arasında son zamanlarda kronik kitap bulunuyor.

Tarih alanında 2019’a da oldukça yeni kitaplarla giren bu yayınevinde ödül almış bulunan tarih araştırmacıları, yazarları bulunuyor. Yeni çıkan kitaplarda çeşitli kampanyalar olsa dahi son zamanlarda artan fiyatlar tarih alanında çıkan kitaplarında maliyetinin artmasına neden olmuş gözüküyor. En yeni kitaplar arasında ise Ötüken Yayınları tarafından özel baskı olarak çıkan “Bozkurtlar” kitabı konuşuluyor. Yine son zamanlarda çıkan biyografik tarih eserleri de çok konuşuluyor.

Sanat Alanında Yeni Çıkan Kitaplar

Sanat alanı içerisinde birçok özel konuyu barındırıyor. Bu nedenle hızla yeni kitaplar çıkıyor. Sağlık alanında, mimari alanda, tarih alanında müzik ve fotoğraf, sinema alanlarında sanat kitabı çıkıyor. Son çıkan sanat kitapları arasında Siegfried Kracauer “Film Teorisi” kitabı bulunuyor. Tarih Vakfı Yurdu yayınlarından çıkan sanat alanındaki kitap ise “Temiz ve Soylu Türküler Söyleyelim” isminde Özgür Balkılıç tarafından yazılmış bulunuyor. Son zamanlarda müzik, sinema ve fotoğrafçılık alanındaki gelişmeler kitapların çok daha fazla artmasını sağlamış bulunuyor. Sanat alanında da talebin yoğunlaşması ve ilgi çekici konuların kitaplaştırılması yeni çıkan kitapların daha çok takip edilmesini sağlıyor.

 

Görüşleriniz bizim için önemli , yorumlarınızı iletebilirsiniz.