Snapdragon 855

Merhaba değerli Bilimsell.com okuyucuları ! 

 

Bu yazımızda Qualcomm ‘un en yeni işlemcisi olan  Snapdragon 855 hakkında naçizane fikirler vermeye çalışacağız.

Qualcomm’un yeni bir işlemci çıkaracağı teknolojiyi takip edenlerin şüphesiz bildiği bir şeydir. Fakat çıkaracağı işlemcinin adı konusunda bir çok tartışma yaşandı , ne olabileceği üzerine fikirler öne sürüldü . Ve bugün itibariyle bu işlemcinin adının ; Snapdragon 855 olacağı netlik kazandı .

Snapdragon 855’in bir önceki yonga setin yani Snapdragon 845 serisinin geliştirilerek , devamı olacağı ve onun yerini alacağı , en önemlisi de 5G desteği ile kullanıcılara sunulacağı büyük bir heyecan yarattı .

Qualcomm Snapdragon 855 Ne Zaman ve Kim Tarafından Üretilecek ?

Qualcomm’un yeni işlemcisi TSMC tarafından üretilecek olup , 2019 yılının ilk çeyreğinde akıllı telefon pazarına girecektir.  Yeni işlemci 7 nanometre teknolojisine sahip olacaktır.  Apple A12 Bionic setinden daha güçlü olacağı  ileri sürülürken , Samsung’un yeni nesil işlemcisinden daha güçlü olup, olamayacağı konusunda henüz bir fikir ortaya atılmamıştır. Bunu zaman ile hep birlikte göreceğiz.

Bu yeni nesil işlemcinin daha uzun pil ömrü ile verimliliğinin ön planda olması bekleniyor. Bu X50 işlemcisi ile akıllı telefonlarımızın verimliliğinin en üst seviyeye çıkarılması hedeflenmektedir.

TSMC ‘nin üreteceği ,  7 nanometre teknolojisi kullanacağı bu işlemciler yanında Qualcomm firmasının TSMC’den 5G Modem üretilmesi konusunda da bir istekte bulunacağı teknoloji kulislerinde konuşulanlar arasında yer almaktadır.

Snapdragon 855’in çekirdek yapısının alışılmışın dışında 3 bölümlü olacağı bekleniyor .

Peki Snapdragon 855 İşlemcisini ilk olarak hangi telefonda görebiliriz ?

Samsung’un yeni amiral gemisi  S10’da Snapdragon 855 işlemcisini göreceğiz. Bu ürünün Türkiye pazarında bu işlemci ile olup olmayacağı konusunda bir şey söylemek güç fakat , olmayacağını tahmin ediyoruz. Yeni amiral gemisinin fiyatınında çok cazip olmayacağını söylemek lazım , işlemcisi ile ön plana çıkması beklenen Samsung  S10’un fiyatının ne olacağı kulislerde tartışılmakta fakat Samsung resmi sitesinden duyurana kadar bunların hepsinin bir söylenti olacağını unutmamak gerekir.

Snpadragon 855 Kullanıcılara Neler Sunacak ?

Snapdragon 855 işlemcisi ile birlikte gelecek olan 5G Teknolojisi sayesinde daha hızlı ve güvenli veri aktarımı sağlanmış olacak.

İşlemci teknolojisinin getirdiği özellikler sayesinde daha hızlı ve en önemlisi daha verimli bir akıllı telefon deneyimi sunulmuş olacak.

Yeni işlemci sayesinde sunulan grafik paketlerinin kullanımı ve hazzı kullanıcıya daha fazla yansıyacak.

Bizler şimdilik Snapdragon 855 hakkında ufak bir bilgilendirme yazısı sunduk , işlemcinin telefonlarda kullanılması ve elde edilen sonuçlardan sonra yeni bir yazı ile daha karşınızda olacağız.

Görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz.  Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek esen kalın..

 


Görüşleriniz bizim için önemli , yorumlarınızı iletebilirsiniz.