Seo Uyumunda Başlangıç Noktası

Seo Uyumunda Başlangıç Noktası

Çevrimiçi içeriğe sahipseniz ve bu içerik üzerinden para kazanmayı planlıyorsanız Seo uyumuna dikkat etmeniz kaçınılmaz bir gerekliliktir.

Seo Uyumu Nedir

Seo anlaşılır bir şekilde söylemek gerekirse çevrimiçi içeriğinizin Google aramalarında yukarıya çıkmasını sağlayan düzenlemelerdir. Google’nin aramalarında sizi ön plana çıkarmasını sağlamak için yapacağınız ayarlar ve güncellemeler sayesinde siteniz üzerinden para kazanabilir veya kazandığınız parayı arttırabilirsiniz. Profesyonel bir şekilde Seo uzmanlığı yapan kişilerden ücretli bir şekilde yardım alabileceğiniz gibi kendinizde olayın mantığını kavrayarak yapacağınız düzenlemeler sayesinde çok kolay bir şekilde seo çalışmaları yapabilir ve bu sayede Google de üst sıralara çıkabilirsiniz.

Seo Başlangıç İpuçları

Öncelikle sitenizin Google üzerinde görünüp görünmediğini inceleyerek olaya nereden başlamanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Google dünya çapında neredeyse tüm sitelere hakim olsa bile gözünden kaçan bir kaç site olabiliyor. Bunu anlamanın en kolay yolu Google arama kısmına ( site:siteadı ) yazarak yapacağınız aramada sitenizin Google düşüp düşmediğini görebilirsiniz. Eğer siteniz Google düşmemiş durumdaysa sadece tarayıcıdan aramalar yaparak bile sitenizin Google düşmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca ” Robots.txt ” dosyası oluşturarak Google’ının kaydını almasını istediğiniz veya istemediğiniz adreslerinizi belirleyebilirsiniz.

Doğru Başlıkları Bulmak

Bir diğer dikkat edeceğiniz konu sitenizde açtığınız konulara doğru başlıkları vermek olacaktır. Özellikle hazır şablon site kullananların bunun ayarlarını muhakkak yapması gerekmektedir.

Başlığınızın içeriği doğru bir şekilde anlatması gerekmektedir.

Meta Etiketi Kullanmak

Tasarım esnasında sitenizin sayfalarında meta etiket kullanmaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bunlar seo uyum konusu için dikkat etmeniz gereken kodlama kısımlarıydı.

Özgün İçerikler Üretmek

Seo uyumu başlangıç noktasında dikkat etmeniz gereken en önemli konu özgün içeriklerdir. Sitenizde kullanacağınız tüm yazıların özgün olması gerekmektedir. Özgün olmayan kopya içerikler google tarafından yukarı taşınmazlar.

Sitenizi Aktif Tutmak

Google içeriği bol ve zengin siteleri daha çok ön plana çıkarmaktadır. Bu sebeple günlük veya haftalık bir şekilde yeni içerikler eklemeniz Seo uyumu başlangıcında önemli bir nokta olarak karşınıza çıkmaktadır.

Url Ayarlarınızı Yapın

Googlenin web sitenizde ilk bakacağı yer sitenizin url kısmıdır. Bu sebeple url ayarlarınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Basit url dizini oluşturmak web sitenizinin daha çok yukarı taşınmasını sağlayacaktır.

Görüşleriniz bizim için önemli , yorumlarınızı iletebilirsiniz.