Seo Uyumu İçin Hayati Önemli Bilgiler

Seo Uyumu İçin Hayati Önemli Bilgiler

Bir internet sitesi hakkında arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarına “Seo” diyebiliriz. İngilizce olarak “Search Engine Optimization” kısaltmasıdır.

Arama Motorları ve Algoritmalar

Öncelikle bilmemiz gereken en önemli ve burda işimizi zorlaştıran kısım ise Seo’nun sürekli değişkenlik göstermesi diyebiliriz. Arama motorlarındaki algoritmaların sürekli değişmesi bunun en büyük sebebidir.

Dikkat Edilmesi Gereken En Önemli Nokta

Kesinlikle başlık kısmı ve kullanılan anahtar kelimelerdir. Başlık anahtar sözcüğü içermelidir, en az 3 veya 4 kelimeden oluşmalıdır. Tabii bunları yaparken başlığı çok uzun tutmak pek faydalı olacağını söyleyemem.

Unutulmaması Gereken Altın Bilgi

Ve geldik asıl önemli bilgiye; Url kısmında kesinlikle anahtar sözcük bulunmalıdır.

Herşey Tamam Peki İçerik;

En önemli kısıma geldik diyebiliriz. Yazarın okuyucuyu yormayan ve ilgiyi sürekli çekeceği cümleler kurması dikkatleri dağıtmamak için seçtiği kelimelere özenle dikkat etmesi ve en önemlisi de seo uyumunu bozmadan bunları yapması gerekir.

Hayat Kurtaran ve Unutulmaması Gereken Kurallarımız

Açıklama kısmı Anahtar Sözcüğü içermelidir.

Karakter sayısı maksimum 150-180 arası olmalıdır.

Seo Uyumundan Önce Özgün İçerik

En önemli faktör içeriğinizin size özel olmasıdır. Araştırma yapmayı bilmeli ve okuyucuda bıraktığınız etkiyi her geçen gün artıran kelimeler ve akışı koruyan cümleler kullanmanız yararınıza olacaktır.

Özgün içerik her zaman sizin yararınıza olan bir hayat faktörüdür. Etkili olabilmek ise sizin düşünce ve cümle tarzınızda bitiyor.

Uyum Olacak Diye Makale Çorba Olmasın

İçeriklerinizde uyum olmasına pürüzsüz dikkat edipte ortaya anlamsız bir makale çıkarmak tabii ki de kaçınılmaz bir son olabilir. Fakat yazdığınız cümleleri tekrar ederek hem uyumu yakalayıp hem de akışı bozmadan, okuyucuyu bilgilendiren göz alıcı makaleler ortaya koyabilirsiniz.

Sırf ön plana çıkmak için yazdığınız anlamsız makaleler sadece okuyucuyu değil size ve siteye de zarar vereceğini bilmeniz gerekir.

Peki Bunların Önemi Nedir?

Arama motorları her geçen gün hızla büyümeye devam ederken bazı şeyleri de elbet değiştirmeyi ihmal etmiyorlar. Biz anlattıklarımızın şuanda ki en etkili teknikler olduğunu söyleyebiliriz ama ne kadar size bu kuralları anlatsak bile tamamıyla bilgi sahibi olamadığımızı bilmeniz gerekiyor. Çünkü arama motorlarının gün geçtikçe değiştiğini unutmamak lazım. Ve bunun içinde her gün olmasa da çok sık aralıklarla arama motorlarının gelişimini izleyebileceğiniz siteleri ve bunlarla ilgili yetkili kişilerin yaptıkları açıklamaları yakından takip etmek siz değerli okuyucularımızın faydasına olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Görüşleriniz bizim için önemli , yorumlarınızı iletebilirsiniz.