Sarpsborg 08 – Beşiktaş

Beşiktaş ” Lens ”ler ile Daha İyi Görüyor ! 

Maç boyunca yağan yağmur..İlk 6 dakikada gelen şok goller..2.yarı bambaşka bir oyun ve muhteşem bir geri dönüş.. Bu maçın içinde her şey var !

Beşiktaş 29.11.2018 tarihinde Türkiye saati ile 23:00’da başlayan UEFA Avrupa Ligi mücadelesinde Norveç temsilcisi Sarpsborg 08 ile karşı karşıya geldi . Maç öncesinde konuşulanlar Beşiktaş’ın rahat bir oyun ile kazanacağı yönündeydi. Kağıt üzerinde görünende bu düşünceyi destekler vaziyetteydi fakat Beşiktaş’ın Norveç’e birçok eksiğiyle gitmesi , sentetik zemin ve yağmur. Maçın henüz 47.saniyesinde gelen şok bir gol . Henüz yenilen ilk golün şoku atlatılmamışken 6.dakikada Tobias Heintz’in Beşiktaş kalecisi Karius’u ileride yakalayıp çektiği muhteşem şut ile skorun 2-0 ‘a gelmesi işleri tamamen tersine çevirdi. Tam da o sıralarda sosyal medyaya göz attığımızda Beşiktaş kalecisi Karius’a yaptığı hata/hatalardan dolayı sarf edilen sözlere rastladık. Taraftar resmen çileden çıkmıştı. Her şeyin bittiğini düşünenlerin sayısı oldukça fazla olmalıydı. 2-0’dan sonra Beşiktaş en azından 1 gol atabilmek için saldırmaya başladı . Bol pozisyon da yakaladılar fakat hücumdaki oyuncularının vasat kalması sebebiyle sonuca gidemediler.  Maçın devre arasında nasıl bir konuşma geçti bilinmez fakat Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş  daha dikine , kanatları daha fazla ve verimli kullanarak , defans hattınında hücuma katılması yönünde konuşma yapmış olabileceği muhtemeldir ki ikinci yarıda bunu çok net olarak gözlemledik.

Beşiktaş 2.yarıya oldukça hırslı , istekli başladı . Ve ikinci yarının daha ilk dakikalarında ard arda köşe vuruşları kazanmaya başladı ve maçın 62.dakikasında hücum yönünün sol kanadından gelen köşe vuruşunun ardından dönen topa Lens’in muhteşem vuruşu ile skor 2-1 e geldi. Bu gol ile iştahı kabaran Beşiktaş 2.golü bulmak için daha fazla ileri çıkmaya başladı . Atak yönünün sağ kanadından Sarpsborg ceza sahasına yerden gönderilen bir yan top ile 66.dakikada Larin’in yerine oyuna giren Vagner Love’un ceza sahasına sarkması ve kaleciden önceki hamlesi sayesinde Beşiktaş skoru eşitlemeyi başardı. Gerek tribünde gerekse televizyonları başında mücadeleyi izleyen taraftarlardan ” 3,3,3,3,3,3 ” sesleri duyulmaya başladı .

 

 

 

 

 

 

3.golü aramaya çalışan Beşiktaş ileri çıkarken yakalandığı pozisyonlar ile kalesinde tehlikeli anlar yaşadı. Mücadelenin 3/2 lik kısmına girdiğimizde Beşiktaş kalesinde bir gol daha gördü fakat ofsayt gerekçesiyle gol geçersiz sayıldı ve mücadele kaldığı yerden 2-2 oynanmaya devam etti.

Mücadelenin 90.dakikasına geldiğimizde atak yönünün sağ kanadından hızlı atılan topa koşan Lens , Sarpsborg takımının defans oyuncusu ve kalecisinin arasından topa aşırtma bir vuruş yaparak topu boş kaleye yolladı ve kendisinin 2. Beşiktaş’ın 3.golünü atarak skoru 3-2’ye getirdi. Bu golden sonra maçın sonuna +3 dakika ilave süre eklendi ve Sarpsborg takımı durumu eşitlemek için uzun toplar ile Beşiktaş yarı sahasında gol aramaya çalıştı . Hakem dakikalar 90+4’ü gösterirken mücadelenin son düdüğünü çaldı ve Beşiktaş I Grubunda puanını 7 yaparak 2.sıraya yükseldi. Belki de kimse böyle bir geri dönüş beklemiyordu fakat Beşiktaş geçen seneki Benfica maçını ( 3-0 geriye düşüp 3-3 e gelen ) hatırlatan bir görüntü sergiledi.

Mücadelesinden dolayı Beşiktaş’ı tebrik eder , kalan son maçında diğer temsilcilerimize olduğu gibi başarılar dileriz.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz , bir sonraki yazımızda görüşünceye dek esen kalın.

 

 

 

 


Görüşleriniz bizim için önemli , yorumlarınızı iletebilirsiniz.