İtalyan Kulübü Palermo 10 Euro’ya Satıldı !

 

Merhaba değerli okuyucular , ” İtalyan Kulübü Palermo 10 Euro’ya Satıldı ! ” başlıklı konumuza hoşgeldiniz.

Unione Sportiva Città di Palermo , İtalya’da Palermo kentinin futbol kulübüdür ve  1900 yılında kurulmuştur. Palermo kulübü maçlarını La Favorita – Renzo Barbera Stadında oymaktadır ve stat kapasitesi ; 36,349 kişidir.

30 sezon İtalya Serie A ‘da , 10 sezonda Serie B ‘de mücadele etmiştir. Ve halen Serie B ‘de mücadelesine devam etmektedir . 13 maç sonunda topladığı 26 puan ile Serie B ‘nin lideri durumundadır.

Kulübün güncel piyasa değeri 28,83 Milyon Euro’dur . ( Kaynak : transfermarkt.com.tr ) Kulübün şu an güncel kadrosunda 28 futbolcu ve bu 28 futbolcunun içerisinde A Milli takım seviyesinde 7 milli futbolcusu mevcuttur. Palermo takımının teknik direktörü Roberto Stellone ‘ dir.

Kulüp 2017 sezonunda Serie B ‘ ye düşmesinin ardından büyük bir şok yaşamış ve nasıl toparlanacağı konuşulurken yukarıda da bahsettiğimiz gibi şu an  Serie B ‘nin lideri konumunda yer almaktadır. Belki de bu yüzden başlıkta da geçtiği üzere kulübe talip çıkmış ve 10 Euro gibi sembolik bir rakama satıldığı kulüp başkanı Maurizio Zamparini ‘nin açıklamaları ile netlik kazanmıştır. Palermo kulübünün yeni sahibi / sahipleri Londra merkezli bir şirkettir ve adı ise henüz açıklanmamıştır.

Son olarak Palermo kulübünde oynamış ve şu an için adından sıkça söz ettiren futbolcuları örnek vermek gerekirse listenin en başında tartışmasız Edinson Cavani ve Paulo Dybala yer alacaktır.

Galatasaray Futbol Kulübü’nün efsane futbolcusu ” Taçsız Kral ” lakaplı Metin Oktay‘da 1961 sezonunda Palermo ile sözleşme imzalamış ve 1 sezon kulübün formasını giymiş ve ardından tekrar Galatasaray’a dönmüştür.

 

    

 

 

 

 

 

Yazımızı / haberimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek esen kalın…

Görüşleriniz bizim için önemli , yorumlarınızı iletebilirsiniz.