E Vitamini Yaşlanmayı Nasıl Önler ?

E Vitamini Yaşlanmayı Nasıl Önler?

Yaş ilerledikçe cilt sıklığını, elastikiyetini ve nemini kaybeder. Bu durumda ince çizgiler ve kırışıklıkların görünümü artar. İlerleyen yaşın yanı sıra makyaj, çevre kirlilikleri ve güneşe maruz kalma durumunda da genç yaşta kırışıklıkların oluşumuna neden olur. Ciltteki kırışıklıklar her ne kadar doğal bir süreç olsa da kırışıklıkları geciktirmek ya da azaltmak mümkün. Pahalı kremler ve lazer işlemleri yerine E vitamini, limon, yumurta akı ve Hindistan yağı gibi doğal ilaçlar kırışıklıkların önlenmesinde ve azalmasında ucuz maliyetli çözümlerdir.

E Vitaminin Kırışıklıklara Etkisi Nedir?

E vitamini ciltte kolajen üretimini arttırır. Böylelikle ince çizgiler ve kırışıklıkların görünümü azalarak cildin genç kalmasına yardımcı olur. Güneşte UV ışınları bulunmaktadır. Bu UV ışınları zararlı olup cildin erken yaşlanmasına neden olur. E vitaminin içeriğinde bulunan zengin lipid- çözünür antioksidan olduğundan dolayı UV ışınlarını nötralize etmektedir. Kırışıklığın en büyük nedeni cildin kuru olmasıdır. E vitaminde bulunan nemlendirici özelliği ile cildi nemlendirerek ve daha canlı görünmesini sağlayarak kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur. E vitamini cilt hücresinin yenilenmesini hızlandırdığından dolayı kırışıklığı azaltarak yaşlanmayı önlemektedir. Böylelikle cilt daha genç gözükür.

E Vitamini Yağı Doğrudan Nasıl Uygulanır?

İğne ucu temiz bir bezle silindikten sonra E vitamini kapsülünü delin ve yağı sıkın. 3 ila 4 dakika boyunca parmak ucu yardımı ile dairesel hareketler ile yavaşça cilde yağ ile masaj yapın. Bir gece bırakın ve sabah kalktığınız zaman ılık su ile yüzünüzü iyice durulayın.

Hangi Besinlerde E Vitamini Bulunur?

Zeytinyağı, balıkyağı, ceviz, fındık, ıspanak, kabak, lahana, sardalye, ton balığı, lahana ve marul E vitamini kaynağıdır. Gün içerisinde bir avuç fındık ve ceviz tüketirseniz günlük E vitamini ihtiyacını karşılamış olursunuz.

E Vitamini Yüz Maskesi Nasıl Uygulanır

E vitaminin tam fayda sağlaması için en iyi yollardan biri E vitamini bulunan yiyecekleri tüketmektedir. Badem cilt ve saç beslenmesi için içeriğinde gerekli E vitamini barındırır. Bir kap içerisinde 8 ila 10 bademi suda bekletin. Ertesi gün krem yapmak için bademi ezin yüzünüze maske olarak uygulayın 20 dakika bekledikten sonra yıkayın.

 

Görüşleriniz bizim için önemli , yorumlarınızı iletebilirsiniz.